Badanie wzroku - Walczyk Optyk

Badanie wzroku

Jeżeli trafiłeś na stronę naszego salonu optycznego to znaczy, że naprawdę dbasz o swój wzrok. Nasi specjaliści pomogą Ci w tym. Mamy nadzieję, że przekonasz się, iż korekcja wzroku nie musi być obciążeniem Twojej codzienności. Skupiamy się na dokładnym badaniu wzroku i dobieramy okulary optymalnie poprawiające jakość widzenia, oraz dopasowane do indywidualnych preferencji naszych klientów.

Najważniejszym celem naszej działalności jest prawidłowe dobranie soczewek okularowych oraz oprawek do potrzeb konkretnej osoby.

Skład naszego zespołu to wykwalifikowani optometryści i optycy okularowi. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i warunkami lokalowymi do przeprowadzenia komputerowego i optometrycznego (manualnego) badania wzroku. Nasi optometryści sprawdzają ostrość wzroku i przeprowadzają precyzyjne badania pod kątem doboru okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych.

Badanie wzroku u optometrysty charakteryzuje się przeprowadzeniem badania refrakcji i pomiarów przedniego odcinka oka i przebiega w trzech etapach:

  1. Szczegółowy wywiad z pacjentem.
  2. Komputerowe i manualne badanie refrakcji.
  3. Ustalenie wady wzroku i dobór odpowiedniej korekcji okularowej.

Wykonujemy bezpieczny i bardzo dokładny pomiar na najnowszym Tonometrze bezdotykowym firmy Nidek.
Jest to unikalne urządzenie diagnostyczne łączące tonometr bezdotykowy i pachymetr, dzięki czemu możliwy jest bezdotykowy pomiar centralnej grubości rogówki i ciśnienia śródgałkowego. Badanie to jest szczególnie istotne w kierunku diagnozowania jaskry. Urządzenie to wykonuje pomiar całkowicie automatycznie. Wykorzystując zaawansowaną technologicznie funkcję automatycznego śledzenia oka 3D i pomiaru, zapewniony zostaje bezpieczny, łatwy i bardzo dokładny pomiar pachymetrii.

Urządzenie to cechuje zaawansowany system kontroli ciśnienia wyzwalanego powietrza APC (Automatic Puff Control). Ta innowacyjna technologia sprawia, że podmuch powietrza jest maksymalnie delikatny i cichy. Podczas gdy oko pacjenta chronione jest nadmiernym ciśnieniem powietrza, zmniejsza się dyskomfort ułatwiając i przyspieszając tym samym cały proces badania.

W urządzeniu zastosowano dodatkowo unikalny tryb AI (Artificial Intelligence), który pozwala na automatyczne wykrywanie najlepszej wartości i automatyczne dopełnienie badania, co w połączeniu z powszechnie cenioną funkcją automatycznego śledzenia 3D zapewnia najwyższą dokładność wszystkich wyników.

Hoya – visuReal® – mobilny system videocentracji

Kolejnym urządzeniem którym dysponujemy jest bazujące na najnowocześniejszej technologii urządzenie visuReal®, japońskiej marki Hoya – światowego lidera w produkcji soczewek okularowych. Urządzenie to jest w stanie w ciągu zaledwie kilku chwil rozpoznać i wyznaczyć wszystkie parametry niezbędne do wykonania okularów.

System visuReal® to oprócz precyzyjnych pomiarów, również system doradzający wybór soczewek, powłok, oraz opraw okularowych i barwień z możliwością natychmiastowej wizualizacji. Dzięki możliwości robienia filmów i zdjęć, w łatwy i szybki sposób nasi klienci mogą zobaczyć jak wyglądają w danej oprawie bez potrzeby ponownego przymierzania.

Przykłady powłok do soczewek marki Hoya

Specjalizujemy się w doborze i wykonaniu okularów ze szkłami indywidualnymi, wykonywanymi na specjalne zamówienie pacjenta.

Szczególnym typem okularów indywidualnych są okulary progresywne, jak również mogą nimi być okulary jednoogniskowe, wieloogniskowe, okulary sportowe dedykowane do rożnych dyscyplin sportowych.

W doborze takich okularów konieczny jest pomiar niestandardowych parametrów takich jak odległość rogówki od wewnętrznej powierzchni soczewki, pochylenie tarczy oprawy czy pomiar krzywizny oprawy. W tym celu używamy specjalistycznego urządzenia „Visioffice” – przeznaczonego do pomiarów indywidualnych soczewek okularowych. Służy to do jeszcze lepszego dopasowania okularów do indywidualnych parametrów pacjenta.


Realizujemy recepty na soczewki okularowe korekcyjne oraz pomoce optyczne dla niedowidzących.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, wysokość kwoty refundacji jest zależna od mocy (dioptrii), rodzaju podanych na recepcie wartości soczewek okularowych korekcyjnych oraz wieku osoby ubezpieczonej. Zapraszamy do naszych salonów optycznych z wnioskiem potwierdzonym przez NFZ.

Optyk radzi

Dobranie oprawek i soczewek jest specjalistyczną usługą optyczną, wymagającą dużej wiedzy i wielu lat doświadczenia. Gdy już odbierzesz u nas gotowe okulary, przez pewien czas – kilka godzin a nawet kilka dni – Twoje oczy będą musiały się do nich przyzwyczaić. Po okresie adaptacji Twój wzrok nie będzie się męczył. Jeżeli natomiast będziesz odczuwać nietypowe dla siebie dolegliwości: szybkie męczenie się oczu, bóle oczu, głowy, zachęcamy do przyjścia i powiadomienia nas o tym. Sprawdzimy przyczynę takich dolegliwości i ewentualnie przeprowadzimy badanie ponownie.


GABINET LEKARSKI

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak ważna jest profilaktyka i regularne badania wzroku. Nasz wzrok trzeba często kontrolować aby uniknąć chorób, które będą utrudniały codzienne życie.
Jeśli stan naszych oczu nie jest już tak doskonały, tym bardziej należy szybko zgłosić się do specjalisty w celu skorygowania wady.
Badanie oczu może mieć także ważne znaczenie przy diagnozowaniu takich schorzeń jak: ból głowy, nadciśnienie tętnicze, podwyższony cholesterol czy cukrzyca.
Zatem nie zapominajmy o regularnym badaniu naszego wzroku. Zmniejszymy tym samym ryzyko wystąpienia chorób oczu oraz będziemy mogli poznać nasz ogólny stan zdrowia.

W naszych gabinetach lekarskich oferujemy:

– Pełne badanie okulistyczne dorosłych i dzieci,
– Badanie okulistyczne z pomiarem ciśnienia śródgałkowego,
– Badanie okulistyczne z poszerzeniem źrenic (zakrapianie),
– Badanie okulistyczne z pomiarem refrakcji,
– Badanie okulistyczne z doborem miękkich / twardych soczewek kontaktowych,
– Badanie okulistyczne dla kierowców,
– Badanie okulistyczne kontrolne,
– Badanie pola widzenia,
– Badanie mapy rogówki (keratografia),
– Badani okulistyczne i porady w stanach nagłych.