Akcesoria do okularów i soczewek - Walczyk Optyk

Akcesoria do okularów i soczewek

Korzystając z okularów należy pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu, tak by posłużyły nam na długo. W tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria przeznaczone specjalnie do pielęgnacji soczewek okularowych. W naszej ofercie znajdują się m.in.:

  • ściereczki wielorazowe z gładkiego materiału (mikrofibry) oraz ściereczki jednorazowe – delikatne i miękkie, wykonane ze specjalnego materiału, który nie rysuje szkieł, przeznaczone do pielęgnacji i konserwacji okularów,
  • płyny do czyszczenia okularów – usuwają ślady codziennego używania i powodują, że na soczewkach nie zbiera się kurz,
  • sznureczki do okularów – dzięki nim nie zgubimy okularów, gdy będziemy je zdejmować,
  • etui do okularów – niezbędne w celu zabezpieczenia okularów gdy nie są używane.

Pomoce dla słabowidzących

W naszych salonach optycznych oferujemy również przyrządy optyczne ułatwiające codzienne i normalne funkcjonowanie osobom posiadającym bardzo duże wady wzroku. Są niezbędne w przypadku, gdy chcemy np. czytać, oglądać telewizję, obserwować drobne szczegóły i przedmioty.

Oferujemy lupy i okulary lornetkowe, które usprawnią codzienne życie. Te specjalistyczne akcesoria posiadają różny stopień powiększenia w zależności od indywidualnej potrzeby klienta.

Ze względu na zastosowanie możemy wybrać spośród lup:

– kieszonkowych – małych i poręcznych,
– okularowych – niezbędnych przy pracach manualnych,
– stawianych na tekście (dodatkowo podświetlanych), w celu ułatwienia czytania,
– z rączką (dodatkowo podświetlanych),
– specjalistycznych – niezbędnych przy wykonywaniu precyzyjnej pracy

Okulary lornetkowe:                                                    

Do wyboru pozostają także okulary lornetkowe służące do obserwacji przedmiotów znajdujących się daleko lub blisko osoby oglądającej. Dużym ułatwieniem jest możliwość ustawiania ostrości w zależności od odległości danego przedmiotu. Dzięki temu rozwiązaniu, osoba słabowidząca ma znacznie większy komfort widzenia.