Okulary dla kierowcy - Walczyk Optyk
okulary korekcyjne dla kierowcy

Okulary dla kierowcy

Dobre widzenie to podstawa bezpieczeństwa podczas jazdy. Prowadzenie samochodu jest jednym z największych wyzwań dla naszych oczu: ciągle przenosimy wzrok pomiędzy jezdnią, nawigacją oraz lusterkami wstecznym i bocznymi. Powinniśmy pamiętać o niezwykle istotnym fakcie: czas reakcji kierowcy w 90% jest zależny od wzroku, zatem gorsza jakość widzenia oznacza spowolnioną reakcję kierowcy. Niekorzystne warunki pogodowe lub oświetleniowe często utrudniają widzenie i powodują, że podróż samochodem staje się męcząca.

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia podczas prowadzenia samochodu:

  1. Złe widzenie jest jednym z największych niebezpieczeństw podczas jazdy samochodem. Każdy kierowca powinien poddać się profesjonalnemu badaniu przeprowadzonego przez optometrystę lub okulistę.

  2. Podczas wizyty, omów z optykiem Twoje indywidualne potrzeby wzrokowe. Spędzasz dużo czasu za kierownicą? Masz problemy z widzeniem podczas jazdy w nocy lub o zmierzchu? Porozmawiaj ze swoim optykiem – z pewnością doradzi i pomoże w wyborze najlepszych okularów dla Ciebie.

  3. Optymalne wsparcie widzenia jest niezwykle istotne przy zakupie okularów przeciwsłonecznych. Soczewki do okularów przeciwsłonecznych np. z filtrem polaryzacyjnym minimalizują uciążliwe odblaski spowodowane światłem bezpośrednim (np. z reflektorów nadjeżdżającego samochodu, od światła słonecznego) i światłem odbitym (od mokrej asfaltowej powierzchni).

  4. Soczewki, a w szczególności powłoki na soczewkach nie są wystarczająco odporne na zbyt wysokie lub niskie temperatury, dlatego w słoneczne i gorące dni nie zostawiaj ich w samochodzie na desce rozdzielczej.

  5. Oprawy okularowe nie powinny ograniczać pola widzenia, a więc nie mogą być zbyt wąskie ani nie powinny też mieć zbyt szerokich zauszników.

Obraz widziany w soczewce Day Standard firmy Hoya

Obraz widziany w soczewce Day EnRoute firmy Hoya

Obraz widziany w soczewce Day EnRoute Pro firmy Hoya

 

Obraz widziany w soczewce Night Standard firmy Hoya
Obraz widziany w soczewce Night EnRoute firmy Hoya
Obraz widziany w soczewce Night EnRoute Pro firmy Hoya